Тесторекс

Potencijal-Testorex

Додаток во исхраната

60 таблети

Нето тежина: 30гр

МК.Намена: ТЕСТОРЕКС е додаток во исхраната. Содржи: цинк (за одржување на нормално ниво на тестостерон , нормална плодност и репродукција , нормално функционирање на имунолошкиот систем и за нормална когнитивна функција) и селен (за нормална сперматогенеза). 

Упатство за употреба :

Возрасни: 1 таблета 2 пати на ден. Не се препорачува континуирана употреба повеќе од 3 месеци.

Нутритивни информации100гр2 таблети (1,0 g)% ПДВ *
Енергетска вредност1621 kj / 387 kcal162,21 kj / 3,87 kcal
Протеини4,93 г0,05 г 
Јаглехидрати82,90 г0,83 г 
Масти3,47 г0,03 г 
Активни состојки100g2 таблети(1.0g)%ПДВ
Плод од црн бибер(Piper nigrum) во прав6g60mg

Ризом од ѓумбир(Zingiber officinale) во прав6g  60mg  

Корен од женшен(Panax ginseng) во прав5g  50mg  

 Надземен дел од чубрика (Satureja hortensis) во прав4g  40mg  

Лист од зелен чај (Thea sinensis) во прав4g  40mg  

Семе од гуарана( Paullinia cupana) во прав  4g  40mg

*

Сув екстракт од надземен дел на очајница (Marubium vulgare, 5-7:1, 50 % etanol, V/V)3g   30mg  


 Коензим Q10    1g  10mg
Цинк (како цинк оксид)  1g  10mg 100 %
Витамин E (како ДЛ алфа токоферол ацетат)3g  3mgTE** 25 %
  Витамин Б1(како тиамин мононитрат) 0.34g    0.34mg   30.9%
  Витамин Б2 (како рибофлавин)0.30g0.30mg 21.4%
Витамин Б6 (како пиридиксин  хидрохлорид)0.48g  0.48mg  34.3%
Витамин Ц(како аскорбинска киселина)12g  12mg  15.0%
Пантотенска киселина(како калциум-Д-пантотенат)   1.30g  1.30mg21.7% 
Ниацин (како никотинамид)3.46g3.46mg21.6%
Фолна киселина (како птероилмоноглутаминска киселина) Селен (како селенски квасец)0.038g   37.84µg   18.9%
 Селен (како селенски квасец 0.054g 54µg 98.2%

* ПДВ (препорачана дневна доза), ** TE = α -токоферол еквиваленти

Предупредување

Производот не се препорачува за: бремени жени, доилки, деца под 18 години, лица со нарушувања на коагулацијата, жолчни камења, опструкција на жолчното кесе, како и лица преосетливи на која било состојка на производот. Поради присуството на корен од женшен, на лицата со дијабетес им се препорачува да се консултираат со лекар пред да го користат препаратот.

Поради фактот што содржи семе од гуарана, треба да се советува посебна претпазливост кај лица со чувствителен кардиоваскуларен систем, бубрежни заболувања, хипертироидизам, зголемена предиспозиција за грчеви и ментални нарушувања.

Прекумерната употреба може да предизвика лаксативно дејство. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Забелешка:

Производот не е замена за разновидна исхрана. Да се ​​чува на суво, ладно и темно место, подалеку од дофат на деца.

Извозник: RecSys Medical d.o.o.,Бегејска 2a/6, 11050 Белград, Србија, Произведува: Stojanović Farm d.o.o., Алберт Ајнштајн 4, Нови Сад, Србија

Потекло: Србија

Увозник: Аксон Трејдинг старвин DOOEL бул. Александар Македонски 1a, Скопје, Р.С.Македонија