Простате Потенцијал

potencijal-prostate

Prostate Potencijal

Додаток na исхрана 

40 таблети 

MK. PROSTATE POTENCIJAL

Додаток на исхрана /40 таблети /Нето тежина : 26 g

Намена: PROSTATE POTENCIJAL е наменет како додаток на исхрана. Содржи цинк за   одржување на норма нормални нивоа на тестестерон, нормален фертилитет и репродукција,  нормално функционирање на имуниот систем и нормална когнитивна функција.

Упатство за употреба: Возрасни: 1-2 таблети дневно.

Препорачана должина на континуирана примена: 4 недели.

НУТРИТИВНИ ИНФОРМАЦИИ 100g1 таблета (0,65 g)%ПДВ
енергетска вредност 1664.1 kj/397.7  kcal 10,82 kj/2.59 kcal  
протеини 0.39g0.002g 
јагленихидрати93.08g0.60 g 
масти 2.03 g0.01 g 
АКТИВНИ СОСТОЈКИ :   
Семе од тиква (Cucurbita pepo) vo prav2,31g15mg 
Лист од коприва  ( Urtica dioica) во прав1.85 g12 mg  
Лист од магдонос (Petroselinum hortense) во прав 1.69 g11mg  
Надземен дел од свиловина (Epilobium parviflorum ) во прав1.54 g10mg   
Цинк ( како цинк оксид)0.46 g3 mg 30%
* ПДВ ( препорачан дневен внес)     

.Предупредување: 

Производот не се препорачува на : трудници, доилки, деца помлади од 12 години, луѓе со едеми,воспалениja на бубрези, опструкции на уринарни патишта, како ни на оние коi се преосетливи на било која состојка од производот. Не се прeпорачува истовремена употреба na варфарин.

Можни нескани дејства: гастроинтестинални пореметувања, диареjа, алергиски реакции, фотодерматитис.

Прекумерна употреба може да предизвика лаксативен ефект .

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Напомена : Производот не е замена за разновидна исхрана.

Да се чува на суво, ладно и темно место, подалеку од дофат на деца.

Други состојки : средствa за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза , сорбитол i средства против згрутчување: магнезиум стеарат , талк

Извозник: RecSys Medical d.o.o.,Бегејска 2a/6, 11050 Белград, Србија, Произведува: Stojanović Farm d.o.o., Алберт Ајнштајн 4, Нови Сад, Србија

Потекло: Србија

Увозник: Аксон Трејдинг старвин DOOEL бул. Александар Македонски 1a, Скопје, Р.С.Македонија