Потенцијал 30 Таблети

Potencijal-Tableti

ПОТЕНЦИЈАЛ

Додаток во исхраната

30 таблети

Нето тежина: 19,5 g

МК.Намена : ПОТЕНЦИЈАЛ се користи како додаток во исхраната . Содржи цинк за одржување на нормални нивао на тестостерон , нормална плодност и репродукција , нормално функционирање на имунолошкиот систем и нормална когнитивна функција,

Нутритивни инфромации100g2 таблети(1.30g)%PDV*
Енергетска вредност1664.4kj/397.8kcal21.64kj/5.17kcal 
Протеини0.54g0.01g 
Јаглени хидрати93.23g1.21g 
Масти  1.90g0.02g 
Активни состојки   
 Семе од гуарана (Paulinia cupana) во прав  2.31g    30mg       
 Корен од женшен(Panax ginseng) во прав  1.85g    24mg       
Лист од рузмарин (Rosmarinus officinalis) во прав  1.69g    22mg       
Лист од зелен чајThea sinensis) во прав  1.54g  20mg   
Сув екстракт од  надземен дел од очајница7:1(Marrubium vulgare)      1.54g        20mg        60%
Надземен дел од чубрика (Satureja hortensis) во прав1.54g     20mg     
Цинк (како цинк оксид)0.46g6mg 

* ПДВ (препорачан дневен влез)

Други состојки : средство за зголемување на волуменот : микрокристален целулоза , сорбитол и агенси против згрутчување : магнезиум стеарат , тал к.

Упаство за употреба :

Возрасни : 1 таблета 2 пати дневно. Дополнително, може да се користат уште 2 таблети, 30-45 минути пред сексуална активност.

Предупредување : Производот не се препорачува кај трудници, доилки, деца помлади од 18 години , како ни на лица преосетливи на било која од состојките на производот .

Поради коренот на жен – шен , кај луѓето со дијабет пред употреба на препаратот се препорачува консултација со лекар .

Поради она што  содржи семе на гуарана , посебна претпазливост се советува кај луѓе со остлив  кардиоваскуларни систем , болести на бубрезо , хипертироидизам , зголемена предиспозиција за грчеви и кај  луѓе со психички пореметувања .

Зголемена употреба може да предизвика лаксативен ефект .

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза . Не се препорачува континуирана употреба подолго од 3 месеци.

Напомена : Производот не е замена за разновидна исхрана .

Да се чува на ладно , суво , темно место , вон дофат на деца .

Потенцијалот е направен од суровини со врвен квалитет според ISO 22000, 2005, GMP, HACCP и други врвни стандарди на производство.

Аксон Холдинг ДООЕЛ Скопје

„Александар Македонски“ 1А Скопје

Извозник: RecSys Medical доо Бегејска 2а / 6 , 110 5 0 Белград, Србија . Произведено од Стојановиќ Фарм доо, Алберт Ајнштајн 44, Нови Сад, Србија

Земја на потекло: Србија

Увозник: Аксон Трејдинг Старвин ДООЕЛ бул. Александар Македонски 1а, Скопје, РС Македонија