Потенцијал Форте

Potencijal-Forte

10 таблети Форте

Додаток на исхрана

ПОТЕНЦИЈАЛ ФОРТЕ – Додаток во исхрана – 10 таблети-Нето тежина 6,5гр

ПОТЕНЦИЈАЛ ФОРТЕ – Додаток во исхрана – 1 таблети-Нето тежина 0.65гр

МК. ПОТЕНЦИЈАЛ ФОРТЕ е наменет како додаток во исхраната . Содржи цинк за одржување на нормално ниво на тестостерон , нормален фертилитет и репродукција , нормално функционирање на имуниот систем и нормална когнитивна функција .

POTENCIJAL FORTE -Dodatok na ishrana-10 tableti-Neto te`ina 6.5g

Нутритивни информации100g1 таблета (0.65g)
Енергетска вредност1478kj/353kcal9.61kj/2.29kcal
Протеини5.92g0.04g
Јаглени хидрати83.36g0.54g
Масти1.36g0.008g

Упатство за употреба: Возрасни: 1 таблета дневно, 30-45 минути пред сексуален однос .

Предупредување:

Производот не се препорачува за бремени жени, доилки, деца помлади од 18 години, како ни на лица преосетливи на било која од состојките на производот. Поради присуството на коренот од женшен кај луѓе со дијабет пред употреба на препаратот се препорачува консултација со лекар. Поради тоа што содржи семки од гуарана, се советува посебна претпазливост кај лицата со чувствителни кардиоваскуларни системи, бубрежни заболувања, хипертироидизам, зголемена предиспозиција за грчеви и лица со ментални нарушувања. Прекумерна употреба може да предизвика лаксативен ефект. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не се препорачува континуирана употреба повеќе од 3 месеци.

Забелешка: Производот не е замена за разновидна исхрана.

Да се ​​чува на ладно , суво и темно место, подалеку од дофат до деца.

ПОТЕНЦИЈАЛНИ ФОРТЕ Изработен е од суровини со висок квалитет според ISO 22000 : 2005, GMP, HACCP и други врвни стандарди на производство .

Серија и датум на истекување: означени на пакувањето.

Активни состојки100гр1 таблета (0,65 гр)
Корен од женшен ( Panax ginseng ) во прав15,4 г100гр
Семе од гуарана ( Paulinia cupana) во прав10,8 г700гр
Надземен дел од чубрика (Satureja hortensis)4,6 г30гр
Лист од зелен чај ( Thaea sinensis)3,1 гр20гр
Сув екстракт од очајница 5-7: 1 ( Marrubium vulgare)3,1 гр20 мг
Лист од рузмарин (Rosmarinus officinalis) во прав1,54 г10 мг
Цинк (како цинк оксид)0,46 г3 mg / 30% ПДВ

* ПДВ (препорачан дневен влез)

Други состојки: средства за зголемување на волумен: микрокристална целулоза, сорбитол и средства против згрутчување: магнезиум стеарат, талк.

Извозник : RecSys Medical Ltd., Begejska 2a / 6 , 110 5 0 Белград, Србија, Производител : Stojanović Farm Ltd., Алберт Ајнштајн 44, Novi Sad, Serbia

Земја на потекло: Р. Србија

Увозник: Аксон Трејдинг Старвин ДООЕЛ бул. Александар Македонски 1а, Скопје, Р.С. Македонија